Ha valaki az interneten népszerűsíti a termékeit, nagy valószínűséggel nem a szomszédba kell eljuttatni a megvásárolt tárgyat. (bár volt rá példa 🙂 ) Tehát fő partnerünk a posta, illetve a futár. Na most a kerámia igen törékeny egy jószág, innentől kezdve pedig nagyon nem mindegy, hogyan utaztatjuk. Persze egyszerű elvileg: adjuk fel törékeny küldeményként, de az nem jelenti azt, hogy beletesszük egy dobozba, és onnan nem a mi felelősségünk, hanem a szállítóé. Az egész lelke a gondos csomagolás. Nézzünk egy konkrét példát, hogyan történik egy adott kerámia-jelen esetben süni ceruzatartó-postázásra való felkészítése:







Nos tehát röviden ennyi a lényeg. Csomagolni mindig úgy kell, mintha lovas szekér vinné macskaköves úton vágtában. 🙂 Egyébként azt mondom eddigi tapasztalataim alapján, hogy igenis a posta megbízható partner tud lenni, de vásárlóként is figyelembe kell venni pár dolgot. Az egyik legfontosabb az, hogy ha biztonságban szeretnénk megkapni a kerámiát, akkor célszerű törékeny küldeményként kérni a csomag feladását, még akkor is, ha konkrétan sajnos kétszer annyiba kerül. Utánanéztem ugyanis kedves ismerősök segítségével néhány dolognak: a sima csomagok gépi válogatáson mennek keresztül, tehát óhatatlanul bele kell kalkulálni azt, hogy bizony a gép úgy löki, ejti a dobozt bizonyos magasságról a konténerbe. Ez még kifejezetten gondos csomagolásnál is rizikós. Törékeny küldeményeket külön szortíroznak, ott a szalagról kézzel emelik le, és teszik az adott célállomásnak megfelelő konténerbe. Ha ennek ellenére a küldemény mégis sérül, a posta kifizeti a kárt, és visszatéríti a feladási költséget.
Futárszolgálatoknál is főleg a gépi válogatás jellemző, néhány cégnél külön erre fel is hívják a figyelmet.
Még egy fontos dolog, amit kiemelnék: a felhasznált csomagolóanyagok, dobozok, töltőanyagok, papírok, stb..mind-mind újrafelhasznált anyagok!!
One Reply to “Kicsi süni nagy utazása, avagy a postázás titkai”